
Nu mă pot gândi prea departe. Este un meci important împotriva lui Udinese și nu vreau să privesc prea departe. Prefer să mă concentrez doar pe Udinese și să nu privesc prea departe în viitor. Prea multă planificare poate fi uneori dăunătoare, chiar și mental“, a dezvăluit antrenorul român, potrivit tuttomercatoweb.com.
Cum a reacționat Cristi Chivu după ce Inter și-a aflat adversarii din Champions League
Cu Liverpool, Borussia Dortmund, Arsenal, Atletico Madrid, Slavia Praga, Ajax, Kairat Almaty și Union SG se va duela echipa lui Cristi Chivu, în Champions League.
Cristi Chivu a vorbit despre echipele pe care le va întâlni Inter și a spus că se așteaptă la dueluri competitive, pe stadioane cu o atmosferă incredibilă.
Antrenorul lui Inter a mai transmis că își va pregăti echipa, pentru a „onora” competiția.
„Champions League e o competiție importantă, prestigioasă, în care Inter vrea să fie din nou protagonistă.
Vom întâlni echipe de cel mai înalt nivel, toate foarte competitive, pe stadioane în care atmosfera va fi incredibilă. Sunt sigur că vom fi pregătiți să onorăm această competiție în cel mai bun mod posibil”, a spus Cristi Chivu, citat de site-ul oficial al lui Inter.