Incidente pe Arena Națională! Fanii Universității Craiova s-au bătut între ei și i-au huiduit pe jucători

A fost nevoie de intervenția stewarzilor pentru a calma spiritele în peluza ocupată de fanii Universității Craiova, pe Arena Națională.

Imediat după ce Cordea a înscris golul de 3-0 pentru FCSB, oltenii s-au luat la bătaie între ei. După intervenția oamenilor de ordine, suporterii i-au luat în colimator pe jucători.

FCSB – U Craiova 3-0, la pauza. Oltenii din tribune au cedat nervos

Universitatea Craiova a avut un singur șut pe poartă în primele 45 de minute ale meciului cu FCSB, prea puțin pentru a liniști iureșul ofensiv al echipe lui Dinu Todoran.

Jocul prestat de olteni a fost unul modest, mult sub așteptările fanilor care sperau să vadă mai multă dorință și poftă de joc din partea favoriților.

Moruțan a înscris un euro gol în minutul 7, apoi Octavian Popescu a dublat avantajul roș-albaștrilor, în minutul 16.

Cireașa pe tort a pus-o Andrei Cordea. Scăpat singur cu Pigliacelli, mijlocașul ofensiv l-a executat cu sânge rece pe portarul Universității, ducând scorul la 3-0 pentru FCSB.

Suporterii veniți la București, din Craiova, nu au mai suportat și nervii au cedat. Mai întâi, fanii olteni s-au luat la harță între ei. Apoi au fraternizat într-un cor de huiduieli adresate propriilor jucători.