Știrile zilei din sport, sâmbătă, 19 iunie. Stadionul Steaua, inaugurat cu un meci istoric

Viitorul s-a despărțit și de Tsoumou: „Nu mai este jucătorul echipei noastre”

Continuă „curățenia” la FC Viitorul. După Romario Benzar (împrumut expirat, revine la Lecce), David Babunski (reziliere amiabilă), Jo Santos și Marquinhos Pedroso ( ajunși la final de contract), a venit rândul lui Juvhel Tsoumou să-i spună adio echipei patronate de Gică Hagi.

ADVERTISEMENT

Adus în februarie 2021, la solicitarea antrenorului de atunci, Mircea Rednic, atacantul congolez de 30 de ani a rămas fără angajament, în ciuda faptului că a înscris 4 goluri în cele 18 partide bifate în sezonul precedent. De-a lungul carierei, acesta a mai evoluat pe prima scenă a fotbalului românesc pentru Hermannstadt și FCSB.

Atacantul Juvhel Tsoumou nu mai este jucătorul echipei noastre. Sosit la FC Viitorul Constanța la începutul acestui an, atacantul congolez în vârstă 30 de ani a înscris 4 goluri în cele 18 partide în care a evoluat. Mulțumim pentru evoluțiile în tricoul echipei noastre!”, a anunțat FC Viitorul.

CITEȘTE mai multe articole interesante din categoriile NEWS, SPORT sau LIFE

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *