Mihai Leu a câștigat Trofeul Râșnov, la Categoria I

Campionatului Național de Viteză în Coastă Total a continuat în acest weekend cu a treia etapă a sezonului 2020, Trofeul Râșnov. Primele două etape au avut loc la Cheile Grădiștei și la Reșița.

Fostul boxer Mihai Leu, însoțit și la acest concurs de liderul selecțiilor la naționala de fotbal a României, Dorinel Munteanu, a fost primul la Categoria I, cu 3 minute, 51 secunde și 259 de miimi, în totalul celor două manșe. Fostul campion mondial de box a concurat pe un Ferrari 458 Challenge Evo și a scris după cursă: „Râșnov 2020,am avut un weekend superb,cred că a fost cea mai bună cursa a mea, de cind am revenit. Vă mulțumesc!”, iar Dorinel Munteanu l-a completat cu „#champions always#”.

Leu a fost urmat la Categoria I, de Eduard Cozma, la 7.944 secunde și de Alin Luca, la 10.054 secunde.

În concursul Open s-a impus Emil Nestor, iar Mihai Leu a fost al treilea, la 15.303 secunde în urma câștigătorului.