Cristi Manea, din nou titular la FCSB: ”Sunt foarte bucuros că acum sunt 200%. Am dominat meciul în totalitate”

Cristi Manea a fost din nou titular în Casa Pariurilor Liga 1 după o pauză lungă. Ultima apariție în primul ”11” în campionat fusese în derby-ul cu Dinamo, iar acum a profitat de suspendarea lui Vali Crețu. FCSB a câștigat în prelungiri, scor 2-1, după golul lui Man, și se apropie de primele locuri în clasament.

Fundașul lateral a impresionat la CFR în sezonul trecut, dar nu a evoluat foarte mult pentru roș-albaștri, fiind în urmă cu pregătirea fizică: ”Suntem foarte bucuroși că am reușit să câștigăm aici. E un teren foarte greu, se rupea. Toate echipele vor avea meciuri grele aici. Eu cred că am jucat bine. Eu mă antrenez în fiecare zi. Dacă păcălești fotbalul, atunci el te păcălește când îți e lumea mai dragă.

Eu muncesc și îmi văd de treaba mea. Am 22 de ani, dar cred că am experiență, sunt un jucător matur. Am avut o pauză mai lungă, dar sunt bucuros că acum sunt 200%, nu 100%. Sunt foarte bucuros că am reușit să câștigăm. Am dominat în totalitate meciul, eu așa am văzut din teren. Am avut destule ocazii, dar din păcate nu am înscris mai mult”, a spus fotbalistul la finalul meciului.

Manea a jucat excelent defensiv în acest meci, ieșenii neavând vreo șansă pe partea lui, ci doar pe banda acoperită de Ionuț Panțîru, jucător care a evoluat din nou modest. FCSB va juca vineri împotriva lui Gaz Metan, un nou duel dificil cu formația condusă de Edi Iordănescu.