Jucătorii de la FCSB / Profimedia
Laurenţiu Vlăsceanu nu va evolua la FCSB sezonul acesta. Fundaşul stânga de 20 de ani al campioanei României tocmai a fost împrumutat la UTA Arad.
<!–
–>
Acesta se va reîntâlni cu Adrian Mihalcea, alături de care a mai lucrat la Unirea Slobozia, acolo unde a evoluat tot sub formă de împrumut, în ultimele două sezoane.
Laurenţiu Vlăsceanu a fost împrumutat de FCSB la UTA Arad
“UTA și clubul FCSB au ajuns la un acord pentru împrumutul tânărului Laurențiu Vlăsceanu. Are 20 de ani, postul de bază e fundaș stânga, dar poate evolua și în benzi. Astfel, el va reveni sub comanda lui Adrian Mihalcea, care l-a pregătit pe jucător şi la Unirea Slobozia, în precedentele două stagiuni.
A jucat nu mai puțin de 30 de meciuri in anul promovării în prima ligă, timp în care a produs 7 goluri: a marcat de 5 ori și a avut și două assist-uri. În ediția recent încheiată, Vlăsceanu a strâns 22 de jocuri: un gol, o pasă de gol.
Jucătorul eligibil pentru regula under 21 a ajuns la Arad și va efectua, în această după-amiază, primul antrenament alături de utiști”, a anunţat UTA, pe pagina oficială de Facebook.
Gigi Becali a anunţat că schimbă foaia la FCSB: “Lucruri care mă depăşesc”
Patronul FCSB-ului nu a găsit nicio explicaţie până în acest moment pentru rezultatele modeste din acest început de sezon, fiind pentru prima oară de când se află în fotbal când i se întâmplă aşa ceva.
Becali a anunţat că va schimba foaia şi va apela la dragoste şi rugăciune, pentru ca echipa să depăşească această perioadă dificilă. El pune rezultatele modeste pe seama duhurilor, susţinând că sunt lucruri care îl depăşesc şi pe care nimeni nu poate să le înţeleagă:
“Nu este nicio explicație, de 25 de ani de când sunt în fotbal nu mi s-a întâmplat. De acum se schimbă foaia. Pacea, dragostea și rugăciunea. Tot am făcut, am zis, dar aici e vorba de duhuri, de lucruri care mă depășesc, nu poate să înțeleagă nimeni.