Al 11-lea transfer al verii la Universitatea Craiova. Întăriri pentru Mirel Rădoi, după debutul în noul sezon

Mirel Rădoi, în timpul unui meci – Profimedia

Universitatea Craiova a oficializat al 11-lea transfer al verii. Oltenii l-au prezentat oficial pe Pavlo Isenko, un portar ucrainean în vârstă de 21 de ani.

<!–

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

–>

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Universitatea Craiova a anunţat transferul tânărului portar la două zile după debutul în noul sezon de Liga 1. Oltenii au remizat dramatic cu UTA, scor 3-3, după ce au condus cu 3-0.

Al 11-lea transfer al verii la Universitatea Craiova

Universitatea Craiova l-a prezentat pe Pavlo Isenko printr-un videoclip postat pe conturile oficiale ale clubului: “Goalkeeperul Pavlo Isenko vine din Ucraina și este pregătit să pună lacătul la poarta Științei. Pe aici nu se trece!”, a transmis oltenii, pe Facebook.

Pavlo Isenko a fost transferat de Universitatea Craiova din postura de jucător liber de contract. În sezonul trecut, el a retrogradat cu Vorskla în Liga a 2-a din Ucraina.

La Universitatea Craiova, Pavlo Isenko îi va face concurenţă lui Laurenţiu Popescu, titular indiscutabil la echipa lui Mirel Rădoi în sezonul trecut. Popescu este însă accidentat şi în prima etapă, Silviu Lung Jr a apărat poarta oltenilor lui Mirel Rădoi.

Pavlo Isenko este al 11-lea jucător transferat de Universitatea Craiova, în această vară. Mihnea Rădulescu, David Matei, Samuel Teles, Luca Băsceanu, Alexandru Creţu, Tudor Băluţă, Nikola Stefanovic, Oleksandr Romancghuk, Assad Al-Hamlawi şi Darius Fălcuşan au semnat şi ei cu oltenii.

Mirel Rădoi, reacţie calmă după UTA – Universitatea Craiova 3-3

Mirel Rădoi nu a fost surprins de rezultatul final al meciului dintre UTA Arad şi Universitatea Craiova. Partida de pe stadionul Francisc Neuman s-a încheiat 3-3, asta după ce oltenii au condus cu 3-0.